אורז כתום

היום בשלתי לארוחת צהריים אורז כתום עם ירקות. קלפתי חתיכת בטטה, דלורית וגזר והוספתי לתוך האורז שממלא קבל גוון כתמתם בגלל תבלין הכרכום ששמו הולך לפניו ולא רק בגלל טעמו אלא ואולי אפילו גם ובעיקר בגלל הארומה המשובחת שלו וכן ערכו התזונתי בעיקר בהורדת לחץ דם.

ידוע שריחות עשויים להחזיר אותנו לכל מיני סיטואציות ששמורות אצלנו בזיכרון. המוח שלנו זוכר אומנם פרטי מידע אבל הוא גם מסוגל לרשום את החוויה החושית של אותה סיטואציה שנשמרה בזיכרון.

הבה ונעשה תרגיל – תנסו לדמיין כעת שאתם נכנסים לחנות דגים. אתם "מצליחים" להריח את הריח המסריח והחריף שנמצא בחנות.. אבל רגע, שימו לב, אתם למעשה לא באמת נמצאים שם, אז איך כל זה קורה? התשובה נמצאת אצלנו במוח, בגלל הזיכרון החושי!

האורז הכתום על הירקות המעט מוקפצים/מבושלים בתוספת הכורכום הארומטי הזכירו לי את הטיול שלנו בתאילנד לפני למעלה מחמש שנים. הריח היה כ"כ חזק שלא הותיר בי שום אפשרות לברוח מאותו זיכרון. נזכרתי במנת האורז שאכלנו באיי פוקט. באותו היום שטנו במעבורת בין כמה איים ועצרנו לארוחת צהריים. הטעם של האורז לא היה מי יודע מה, ובכלל הירקות היו מלוחים וחצי מבושלים. אבל היינו חייבים לאכול, הבטן כבר מקרקרת מספר ימים.. קשה מאוד לחיות על לחם לבדו.

"אנחנו אוכלים אוכל כשר". זו הייתה ההגדרה דאז. אבל הכול כמובן היה באופן יחסי."כשר" ביחס למה? אז נכון שאכלנו אורז וירקות.. אבל מישהו ניקה וברר את האורז? ואת הירקות, משהו שטף, קילף ובשל כמו שצריך?? ונכון שאכלתי "רק" עוגה כביכול כשרה – אבל את הקמח וודאי שלא ניפו, ואני כבר לא מדברת על רמת נפת משי.. ואת כל התכולה כולל הביצים הוסיפו מבלי לבדוק, והשם רק יודע מה אכלנו באותה "עוגה" תמימה לכאורה, והס מלהזכיר שמות של חרקים ומעופפים למיניהם שתופסים טרמפ על סוגי מזון שכאלו.

אתם אולי שואלים מה נפקא מינה בכל כתיבת המאמר הזה.
ובכן חברים יקרים, אני נתקלת לא אחת בתופעה של "בחו"ל אני אוכל/ת כשר"  = אני לא נוגע/ת בבשר ואם כבר אני אוכל/ת רק עוף ו/או דגים. אני אוכל/ת צ'יפס , עוגה, קולה, חטיפים, מקדונלד'ס בלי בשר ועוד…

האורז הכתום החזיר אותי לחוסר הידיעה ולבורות שהייתה לנו אז ועדיין קיימת כיום לעוד הרבה אנשים כמוני. עוף שלא עבר שחיטה יהודית כשרה הוא עוף טרף, פסול ונחשב כנבלה כמו כל חיה לא כשרה אחרת (זה שהוא עוף עדיין לא עושה אותו כשר..), כך שאם אנחנו לכאורה אוכלים "רק" עוף שלא נשחט ע"פ השחיטה היהודית דינו לא כשר. ואם אכלנו עוגה, חתיכת לחם, פיצה וכל מיני מאפה אחרים שהקמח לא נופה דינו לא כשר. ועל אותו המשקל יתר הדברים. אפילו ישנם ארצות ששתייה קלה אינה כשרה כדוגמת קולה במספר ארצות באירופה.

למעשה, טעות פטאלית לחשוב שאם אנחנו לא אוכלים חזיר, פירות ים, לא מערבבים חלב ובשר ביחד ואפילו שומרים 6 שעות – אזי אנחנו כביכול שומרים כשרות בחו"ל, אבל זה למעשה עבודה בעיניים לעצמנו מבלי שנדע ואולי נשים לב.

אז להבא, רגע לפני שאנחנו מכנסים משהו לפה, בדקו היטב  לא רק אם הוא כאילו כשר ע"פ אמות הבוחן המעוותות שלנו שאין להם שום שחר ובסיס, אלא לפי דעת האמת. שיהיה לשובע!