מכתבה המצמרר של רחלי

לפני עשרים שנה בדיוק (ה' טבת התשנ"ז) נשאל הרב שטיינמן במכתב: "כיצד ניתן לעצור את המחלות הרבות   המתרבות ומתפשטות ל"ע בזמננו, אצל אנשים רבים מקטנים ועד גדולים, צעירים ומבוגרים? האם ישנה עצה שאדם שיעשה אותה ויזכה בזכותה לשמירה והגנה ממחלות אלו?". מרן הרב שטיינמן  משיב להם במילים אלו ואמר: "הירידה הגדולה וההידרדרות בצניעות בקהילות  רבות, הגורמת לרבים להיכשל ולהכשיל,  היא זו הגורמת לחוסר השראה בשכינה,  ככתוב: "וראה בך ערוות דבר ושב  מאחריך", וכשיש חוסר בשכינה, יש פחות  שמירה על האדם ומשפחתו. על כן,  העצה היא להתחזק בצניעות ובזכות זה  בעז"ה לא יהיו אסונות". ('צדיק כתמר יפרח')

לפנינו מכתב מרגש וקורע לב המתפרסם בימים אלו על ידי  בעלת המעשה:

"שלום, שמי רחל,  אני מתגוררת באזור המרכז, נשואה לאברך צדיק, ואמא ל-6 ילדים מתוקים וחמודים, כשהבת הגדולה שלי בת 12 , והקטן ביותר בן שנה בלבד. בשנים האחרונות רציתי לעזור בהגדלת הפרנסה בביתי, על כן, התחלתי לעסוק ביבוא בגדי נשים מחו"ל, וב"ה אכן ראיתי ברכה גדולה בעמלי, כשכל הדגמים שהייתי בוחרת היו נחטפים בחנויות המבוקשות ביותר בריכוזים החרדים. ההצלחה האירה לי פנים ועמה גדלה הפרנסה. שמחתי מאד והודתי לה'. באחד הימים, פנה אליי בעלי הצדיק ואמר: "רחלי, אני חושב שהחצאיות שאת מייבאת מחו"ל ומוכרת בארץ קצרות מידי ולא כל כך צנועות לבנות ישראל?", אך אני דחיתי את דבריו מיד: "אל תדאג, אני דואגת תמיד שהם  יענו על כללי הצניעות ויכסו תמיד את הברך". אך האמת היא, ששיקרתי את עצמי, מפני שידעתי כי כל זה נכון רק במצב של עמידה בלבד. אך לצערי הרב, הייתי מסונוורת מההצלחה הגדולה ולא רציתי שמשהו יעצור אותה. בוקר בהיר אחד, בעודי מתכננת את יום העבודה הקרוב, הרגשתי לפתע, ללא התראה, כאב חד בגופי שלא ידעתי  להסבירו, כשלאחריו הרגשתי בסחרחורת עזה, שגרמה לי להתמוטט לעיני בעלי. בעלי הזמין מיד אמבולנס שמיהר לבית החולים, שם גילו לאחר כמה בדיקות את הגרוע מכל – המחלה הקשה התגלתה בגופי במצב מתקדם.

באותו רגע קלטתי כי חיי עלולים להיפסק בקרוב והתחלתי לזעוק בהיסטריה: "ריבונו של עולם! זה לא יכול להיות, אני רק באמצע החיים, ויש לי 6 ילדים קטנים, אל תעשה לי את זה".

התחלתי סדרת טיפולים קשה ומרה

על מנת לנסות להציל את חיי, תוך כדי שבעלי ומשפחתי תרמו צדקות והלכו לצדיקים לקבל בעבורי ברכות.

ואז זה קרה, יום אחד, הגיע בעלי אל אחד מצדיקי הדור בירושלים וביקש ממנו בדמעות שיתפלל לרפואתי. הצדיק ביקש את שמי ושם אמי והחל ממלמל זמן רב, עד שלפתע עצם הוא את עיניו, הביט בבעלי, ובלא שהכיר אותי ואת עיסוקיי אמר לו: "לצערי המצב קשה מאד, דע לך כי מחטיאי הרבים תשובתם קשה מאד". "על מה הרב מדבר?", שאל בעלי. ואז הרים הצדיק את קולו בצער ואמר:

"המלבושים הקצרים האלו שאשתך מוכרת לבנות ישראל הקדושות אשר לא כיסו את גופם כמו שצריך, ובכך גרמה להן לחטוא ולהחטיא את הרבים, הכל נזקף לחשבונה בשמיים ובא כעת אליה כעונש".

בעלי החל להצטמרר, מהיכן יודע זאת הרב? שהרי הוא אינו מכיר אותי או את בעלי כלל. בעלי פרץ בבכי בפני הרב ושאלו מה נוכל לעשות בכדי לתקן זאת.

הצדיק החל לבכות עמו ביחד ואמר: "כתוב בספרים הקדושים כי רק 'תשובת המשקל' יכולה לעזור – כלומר, שאם תגרמו לנשים להתחזק בענייני הצניעות ולקבל על עצמן לתקן את המלבושים הקצרים – אולי בזכות כך תבוא הישועה".

כששמעתי זאת בכיתי ללא הרף והתחרטתי על כל מאות הנשים שקנו ממני חצאיות קצרות שלא כיסו את הברך בזמן ישיבתן, וכעת אני מתחננת בדמעות: "בנות יקרות, אנא קבלו על עצמכן שלא ללכת עם חצאיות קצרות, לא ידעתי כמה זה חמור וכמה זה מכשיל. אני יודעת שזה קשה לכן, אבל רחמו קודם כל על עצמכן.

גם אני לא ידעתי בעבר כמה זה חמור. אנא, תחשבו גם עליי, רחלי, אם ל-6 ילדים שרוצה לחיות ושוכבת עכשיו בבית החולים. תרחמו על ברכ'י בת ה-12, על שרולי'ק בן ה-3 ועל יוסי בן השנה. אנא,

אני צריכה כמה שיותר שמות של נשים שמוכנות להתחזק לרפואתי. (עד כה נרשמו 300 נשים מבני ברק, אלעד, בית שמש ורכסים) החותמת בדמעות רותחות ומקווה לישועה, רחלי בת מרים.

טלפון של בן משפחה: 054-8529758.