צער העובר בשעת הפלה

בעת ביצוע הפלה מלאכותית האישה תעבור סדרה של "טיפולים" קשים וכואבים לעין שיעור, שגם לאחר ההפלה אינן נעלמות ועלולות אף להמשיך לאורך זמן, שלא לדבר על ההשלכות מבחינה נפשית. העובר חש כאב עצום ובלתי יתואר בשעת ההפלה (התיאורים מזעזעים וקשים לקריאה) כשאינו יכול להילחם ולמנוע זאת בשל היותו כה קטן וחסר ישע כמובא במאמר שלפניכם:

אופן ביצוע ההפלה תלוי בגיל ההריון. בשליש הראשון ניתן להפסיק את ההריון באמצעות טבליות מייפיג'ין שזו שיטה תרופתית חלופית לגרידה, אותה ניתן לבצע כבר בשלב מוקדם של ההריון, עד שבוע 7 להריון. טיפול זה עלול להסתיים גם אחרת. כלומר, ע"י גרידה וכתוצאה מכך, האישה תסבול מכאבי תופת ודימומים עזים. בנוסף מתבצעות שיטות נוספות כמו גרידה ושאיבת ההריון והן השיטות המקובלות כיום בארץ.

לפני ביצוע הפעולה עצמה, יוחדר אל צוואר הרחם של האישה חומר הסופח אליו נוזלים ומתרחב, ובכך מרחיב את צוואר הרחם בצורה הדרגתית.
אל חלל הרחם של האישה מוחדר צינור המחובר למשאבה, באמצעותו נשאבים השיליה והעובר ומבוצע ריקון של חלל הרחם. גודל העובר אינו יכול לעבור בשלמות דרך צינור השאיבה, לכן בכל פעם שהצינור נוגע בחלק מגופו, הוא שואב אותו תוך כדי קריעת האיבר מהגוף. בסיום התהליך משתמש הרופא במלקחיים שבעזרתם הוא מנפץ את גולגולתו כדי שניתן יהיה לשאוב אותה דרך הצינור.בשיטת הגרידה, לאחר הרחבת צוואר הרחם, מחדיר הרופא אל הרחם מכשיר דמוי מעדר שתפקידו לגרד את דופן הרחם ובכך למעשה חותך את העובר ואת השיליה לחתיכות. שיטה זו מלווה בדימום רב. פעולת הפסקת ההריון עצמה מבוצעת בחדר ניתוח תחת הרדמה כללית. בגיל 11 שבועות, הפנים והגפיים העליונות והתחתונות רגישות למגע. החל מאמצע השבוע ה- 13 כל שטח הגוף, להוציא הגב והקודקוד, רגיש לכאב.

בשליש השני להיריון, כאשר מחדירים תמיסת מלח אל תוך שק מי השפיר, העובר בולע את הרעל כשעורו ואיבריו הפנימיים נכווים קשה. נשים שעברו הפלה מסוג זה, יודעות לספר שהן יכלו להרגיש אותו בועט ומתפתל בתוכן זמן רב לאחר מתן הזריקה.אם האישה בשלבי היריון מתקדמים יותר (חודשים 4-7), מתבצעת הפלה ע"י אמצעים כימיים. בשיטה זו מזריקים אל תוך שק מי השפיר חומר כימי שגורם לצירים חזקים במיוחד וללידה מוקדמת. לעיתים מוזרקת תמיסת מלח או רעל לפני הזרקת החומר הכימי, כדי שהעובר ייוולד מת. במקרה והעובר נולד חי הוא מופקר למוות.

מחקרים שנעשו בשנים האחרונות על ידי רופאים, הוכיחו שכן, העובר מרגיש כאב. ד"ר ה' מ' לילי מארה"ב, מומחה לחקר תינוקות לפני לידה, אומר: "כאשר התחילו רופאים לראשונה 'לפלוש' אל הרחם, הם לא ידעו שהעובר יגיב לכאב באותה דרך שילד מגיב. עד מהרה הם גילו שאכן זה כך".

ד"ר ברנרד נתנזון, רופא מיילד וגניקולוג, שסגר את מרפאתו שהייתה הגדולה ביותר בעולם המערבי אשר ביצעה עשרות אלפי הפלות בעבר וכיום, מרצה בנושא הפלה יזומה והשלכותיה מאשים את כל האנשים העומדים מאחורי "תעשיית ההפלות" לדבריו בקשר עקבי של שתיקה על מנת להסתיר מהנשים את מהותה האמיתי של הפלה ודורש מכל רופא להראות לכל אישה לפני ביצוע הפלה סרט המחשה אמיתי המסביר שהשמדת יצור חי אינה פיתרון. (בסרטון שחובה לצפות בו: "זעקה אילמת", הוא מסביר בפירוט נרחב תוך המחשה מצמררת ע"י צפייה בעובר המראה כיצד מתבצעת הפלה ואת תגובתו של העובר ברחם).