תיקון הנפטרים

תיקון הנפטרים הסבר כללי

הסיפור שמסעיר את המדינה הגרסא המלאה

הסיפור שמסעיר את המדינה

אברהם מראשון לציון שרשם לתיקון הנפטרים את חברו שנפטר מדום לב

רחל מבאר שבע רשמה את אבא שלה לתיקון הנפטרים ובפעם הראשונה אחרי 50 שנה זכתה לראות אותו בחלום

האח מופיע בחלום

 

תיקון הנפטרים

מה זה בעצם "תיקון הנפטרים"?
תיקון הנפטרים הוא בעצם יום מיוחד (רצוי ביום בו מתקיימת הילולה של צדיק וכך הופך יום זה לקדוש יותר עם עת רצון גדולה וכח רוחני).כשביום קדוש זה רבנים ואברכים יראי שמיים מקדישים לימוד תורה, תפילות, קוראים קדיש, ספרי תהילים, מקיימים הקפות עם ספרי תורה ותקיעת שופרות, מקיימים סעודת מצווה עם כל הברכות הנלוות לכך וכל זאת לעילוי נשמות הנפטרים שאת שמותיהם מזכירים ביום זה.

חשוב לדעת! אין זה משנה אם הקרוב נפטר לפני שלושים שנה או לפני שנה… ולא משנה גיל הפטירה. תיקון הנפטרים מועיל לכל נשמה ונשמה ואין לתאר ואין לשער את נחת הרוח שתיקון זה עושה לנשמות הנפטרים. נשמת הנפטר יכולה לעלות מעלה מעלה בזכות אותו תיקון…תיקון הנפטרים למעשה נותן לנשמה מזון רוחני ונחת רוח שהיא כ"כ זקוקה לו שם למעלה וזוהי מתנת חינם יקרה מאין כמוהה.

וזו לשון הטוהר של חמדת ליבנו, הרב יהודה פתייה זצ”ל בספרו הקדוש “מנחת יהודה":
"אם היורשים רצונם לעשות נחת רוח למת, להושיעו ולהצילו מכף הקלע ומדינה של גהינום, שהוא נידון בהם,אין שום אופן, כי אם לשפוך שיח בפני מלכו של עולם בעד המת ההוא. וייקבצו עשרה אנשים כשרים יודעי ספר ויעשו למת סדר התיקון שכתבנו”.

מי משתתף בתיקון?
רבנים ואברכים בני תורה ויראי שמים משתתפים בתיקון לאחר טבילה במקווה טהרה.

מה עושה "תיקון הנפטרים" לנפטרים עצמם?
התיקון מועיל מאד מאד לנשמת הנפטר. יש אין ספור סיפורים על נפטרים שבאו בחלום לקרוביהם וביקשו שיעשו להם תיקון, וגם שבאו לאחר התיקון והודו לקרוביהם. התיקון הינו מועיל מאד לנשמה ומעלה אותה מעלה מעלה, בפרט נפטרים שנפטרו במיתות משונות, נפטרו בטרם עשו תשובה בחייהם וכו'. תיקון לנפטרים ופעולות שאנחנו עושים בעולם הזה משפיעות על העולמות העליונים. כדאי ומומלץ לעשות חסד עם הנפטרים שכן זהו חסד בלבד! אהבת חינם טהורה ללא מטרות רווח. ומי יתן ובע"ה יהיו מליצי יושר עבורינו.

מתי מתקיים התיקון?
התיקון מתקיים פעמיים בשנה

בתאריך ה'  באב – יום פטירת הצדיק הארי הקדוש זצוק"ל
ובתאריך ד' שבט – יום פטירת הצדיק סידנא בבא סאלי זצוק"ל

עשו חסד של אמת עבור הנפטרים ותבוא עליכם הברכה בע"ה.
במידה ונתקלתם בשאלות נוספות, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדי ערוץ 2000 ונשמח לענות ולסייע בכל נושא.

להרשמה: 9509686 – 03 או כוכבית 2610* מכל טלפון.

תיקון הנפטרים