תפילה לשמירת הלשון והפה

רבונו של עולם

אני רוצה פה קדוש. פה שלא מוציא שום מילה מיותרת. פה שמדבר בשקט, לא בקול רם, לא בצעקות, חוץ מהתפילה וההתבודדות ששם אפשר להרים את הקול, אפילו רצוי, ואפילו לצעוק בכל הכוח. אני יודע שזה לא המדריגה שלי לחשוב לפני כל מילה שאני מוציא מהפה אבל אני כל כך רוצה, זה נשמע לי כל כך מחובר אליך, תעזור לי אבא.

רבונו של עולם

אני רוצה פה קדוש. פה שלא מוציא שום דיבור שאסור לדבר. לא כעס, לא גאווה, שאני מתפאר במשהו שהצלחתי ושוכח לרגע שהכל שלך והכל ממך, לא שקר, ושקר זה גם הגזמה קטנה, שינוי קל, כדי לעשות רושם טוב יותר על אחרים, וְבטח וּבטח שלא רכילות ולשון הרע, שזה הכי קשה והכי מסוכן, כי יש הרבה פעמים שאני בכלל לא חושב שזה בגדר לשון הרע, שאני בטוח שזה מותר אבל אתה אבא נותן בדעתי שזה אסור, שצריך מהר לעשות תשובה על זה.

רבונו של עולם

אני רוצה פה קדוש. פה שמרבה לדבר איתך, להגיד לך תודה, לבקש ממך סליחה, לספר לך כל מה שאני עובר, להתייעץ איתך, וגם להגיד לך כמה אני אוהב אותך  וכמה אני מאושר שזכיתי קצת להתקרב אליך אחרי שהייתי כל כך רחוק.

רבונו של עולם

אני רוצה פה קדוש. פה שיודע להגיד מילים טובות, מילים משמחות לבני אדם, פה שיודע לעודד ולנחם בשעת הצורך כי זה בעצם השורש של השם שקבלתי ממך אבא. פה שיודע גם להגיד סליחה טעיתי, אני ממש מצטער שככה קרה, שככה  צערתי אותך. פה שיודע להגיד תודה על כל דבר הכי קטן שעושים בשבילי.

רבונו של עולם, אני רוצה להרגיש כל רגע ורגע כאילו אני עומד ממש לפניך ואתה מקשיב לכל מילה שיוצאת מהפה שלי. כי זה מאוד יעזור לי לשמור על מה שאני מוציא מהפה.

רבונו של עולם, אני מבקש פה קדוש.