גם השנה תתקיים ההדלקה המרכזית בצפת לכבוד התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי

גם השנה אי"ה תתקיים הדלקה מרכזית לכבודו של התנא רבי שמעון בר יוחאי זיע"א, במימון עיריית צפת, הדלקה שייסד בעיר הרב נהוראי לחיאני שליט"א. לכתבנו נודע כי עד לרגע האחרון היה חשש גדול האם תתקיים השנה הדלקה מרכזית לכלל התושבים. המסורת נפלאה שהשתרשה בצפת בשנים האחרונות עמדה בסימן שאלה אם תוכל להתקיים גם השנה.

"האמת שתכננתי לערוך את האירוע השנה באמצעות ארגון 'מאירים' והבנו כבר שלא יהיה שייך לערוך מעמד בסטנדרטים שהצבנו בשנים קודמות". מספר הרב לחיאני, ומוסיף: "בתחילת השבוע קיימתי פגישה עם ראש העיר מר שוקי אוחנה, סיפרתי לו על האירוע החשוב שמתקיים בשנים האחרונות וביקשתי את עזרתו. ראש העיר שמח לשתף פעולה ודאג למימון משמעותי של המעמד, בכדי שנוכל לקיים אירוע בסדר גודל מכובד. צריך להבין שמדובר באירוע בהיקף אדיר, עם אומנים בכירים, תזמורת מהשורה הראשונה, במה מכובדת, מהנדסים, מערך אבטחה ושמירה וכו'."

השנה אי"ה יופיעו בהדלקה המרכזית בצפת ענק הזמר החסידי הבינלאומי אוהד מושקוביץ, והזמרים איציק דדיה ויונתן שינפלד בליווי תזמורת מורחבת בניצוחו של אהרה'לה נחשוני. את המעמד יכבדו רבה של ירושלים, הראשל"צ הגאון הרב שלמה משה עמאר שליט"א, רבנים רבים, אישי ציבור, שרים וחברי כנסת.

הרב נהוראי לחייאני מוסיף: "זוהי שליחות וזכות גדולה עבורי ועבור כל תושבי העיר, שהעיר צפת שסמוכה ונראית למירון מקום קבורתו של התנא הקדוש, מקיימת זו השנה השישית הדלקה לכבוד רשב"י ברוב פאר והדר. יישר כח גדול לראש העיר שוקי אוחנה שעשה מאמצים גדולים ורתם את עובדי העירייה שהאירוע יעבור בהצלחה. אני קורא לכל תושבי העיר ליטול חלק באירוע לכבודו של רשב"י זיע"א ויהי רצון שזכותו תגן בעדינו ובעד עירנו אכי"ר."

צילום : עזריאל משה